Foto: Jan Němec

Mateřské školy v kraji se otevírají. Děti vítá i Lesní školka Větvička

V pondělí 26. dubna se otevírají mateřské školy v Plzeňském kraji. Všechny své lesní skřítky vítá i Lesní mateřská škola Větvička, sídlící v arboretu Sofronka v Plzni Bolevci.

„Jsme samozřejmě rádi, že všechny děti mohou do své školky, ale mrzí nás, že do lesních školek nemohly děti už dříve“, říká ředitelka Větvičky Veronika Formánková. „Koncepce lesních školek – malé skupiny, u nás do patnácti dětí denně a hlavně pohyb dětí venku v přírodě, přispívají zdraví dětí i v době, kdy se nemusíme prát s virovou epidemií“.

Lesní mateřská škola Větvička vznikla jako první lesní školka v Plzeňském kraji v roce 2012. Od té doby nabízí dětem a jejich rodičům předškolní vzdělávání, které má velký důraz na situační učení.  Děti se také učí využívat přírodní zdroje a víc si jich cenit – pitná voda se musí dovážet, voda na zalévání rostlin na školkové zahrádce se musí sbírat do dešťových sudů, elektřinu vyrábí solární panel, odpad se třídí a kompostuje. 

„Environmentální výchovu můžeme zprostředkovat dětem i díky Nadačnímu fondu Zelený poklad, který Větvičku od jejího vzniku podporuje“, dodává ředitelka školy. „Těšíme se, až situace ve společnosti dovolí pořádání větších akcí – rádi veřejnost přivítáme na některé z našich slavností a radost z naší krásné školky s ní můžeme sdílet.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: