Foto: Plzenoviny.cz

Nakladatelství OIKOYMENH spustilo ojedinělý projekt subskripcí titulů

Filosofické a theologické nakladatelství OIKOYMENH spustilo na začátku května ojedinělý projekt, jehož cílem je dotisk rozebraných titulů, o které čtenáři projevili zájem. V první fázi subskripcí bylo na základě ohlasu čtenářů vybráno šest titulů, jejichž vydání může být uskutečněno v dohledné době.

U titulů, jejichž seznam najdete zde, byla vypočtena částka, která umožní knihu znovu vydat, a současně termín, do kdy by bylo dobré potřebnou částku vybrat. V případě první fáze subskripcí je tato lhůta relativně krátká. Pokud se subskripce osvědčí, v budoucnu lze počítat s půlroční dobou.

Máte-li zájem o některou z rozebraných knih a jste-li ochotni za ni zaplatit předem, můžete se k subskripcím přihlásit. Stanete se tak součástí projektu, který je v kontextu českého knižního trhu ojedinělý, a současně pomůžete dobré věci: jak knihám, tak nakladatelství, které je vydává. Pravidla subskripcí jsou přitom jednoduchá a najdete je na webových stránkách nakladatelství. Na takto objednaný titul se vztahuje sleva 20 %.

Vyšla komiksová kniha o osvobození západu Čech

OIKOYMENH zároveň bude pokračovat v průběžném vyhodnocování čtenářského zájmu o další tituly, které se pak mohou stát předmětem další fáze subskripcí. Všechny rozebrané tituly, pro něž můžete hlasovat, naleznete zde. Reedici knihy lze také sponzorovat.

OIKOYMENH je nakladatelství, které vzešlo ze samizdatové edice vzniklé v 70. letech z podnětu Ladislava Hejdánka s cílem obnovy duchovního života, který byl dlouhou dobu devastován režimem, a to navázáním na tradice evropské filosofie a theologie. Až změna politického režimu umožnila OIKOYMENH vydávat knihy oficiálně, nejprve jako součást ISE (Institut pro středoevropskou kulturu a politiku) a samostatně od roku 1996. V současné době zahrnuje produkce nakladatelství asi 550 titulů rozčleněných do různých edičních řad a periodikum Reflexe. Hlavní činností OIKOYMENH je vydávání stěžejních děl západní filosofické tradice a úsilí o jejich trvalé zpřístupnění čtenářům, zejména studentům.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Cookie Consent with Real Cookie Banner