Foto: Nadace 700 let města Plzně

Plzeňské dvorky 2024 se otevírají podeváté

Plzeňské dvorky se poprvé konaly v květnu 2016. Oblíbená akce i letos zavede zájemce na více či méně známá zákoutí Plzně, a to v sobotu 18. května, v tradičním čase 10:00 – 18:00. Všechny zapojené dvorky budou po dobu akce zdarma a volně přístupné a bude možné zavítat na několik desítek adres v centru města a také na plzeňském Petrohradě.

„Zveme především k nahlédnutí do zajímavých zákoutí města, ale připraven je i doprovodný program, který je tentokrát opravdu pestrý,“ říká Alena Kozáková, ředitelka pořádající Nadace 700 let města Plzně. „Díky vstřícnosti a finanční podpoře Krajského úřadu Plzeňského kraje nejen, že pozveme na všechny tři dvorky úřadu, ale navíc bude na největším nádvoří se vstupem z Purkyňovy ulice po celý den probíhat skvělý program základních uměleckých škol z celého kraje. Dětí přijede více než 500 a představí se i na jiných adresách“, doplňuje ředitelka nadace.

Doprovodný program bude nejen hudební, ale návštěvníci se mohou těšit na různé ochutnávky, dílničky, výtvarné umění a mnoho dalšího.

Do programu se opět vrací oblíbený dvorek na nám. Republiky 20 a hned vedle nová adresa – nám. Republiky 21. Dalšími novými místy budou např. Sedláčkova 29 nebo 32. Na dvoře plzeňské radnice si mohou návštěvníci prohlédnout nově obnovená sgrafita.

V Plachého 6 bude možné kromě volné prohlídky dvorku jít opět na komentované prohlídky apartmánu Richarda Hirsche. Komentované prohlídky s možností nahlédnout do podzemních prostor domu budou probíhat i v Prešovské 7.

31. Hamernický den v Dobřívě přiblíží těžkou řemeslnou práci našich předků

Akci doplní stopovačka pro malé i velké, jejíž start a cíl bude na adrese Sedláčkova 38, tentokrát je její název „Dívej se nahoru“.

Kromě volného vstupu na všechny adresy, bude možné projít také některé s průvodci. Vstupenky na tyto trasy jsou v prodeji v Muzeu strašidel v suterénu hotelu Central a pro velký zájem byly přidány další.

Podrobný program, včetně časů komentovaných prohlídek a doprovodných prohlídek na jednotlivých adresách je zveřejněn na www.plzenskedvorky.cz a facebookových stránkách projektu. Na webových stránkách je také zveřejněn semafor přístupnosti pro osoby se sníženou mobilitou.

Tištěné programy si mohou zájemci během akce vyzvednout v informačním centru na náměstí Republiky, Na Klatovské třídě 26, v Sedláčkově 38 nebo u letní scény Měšťanské besedy. Na Petrohradě pak na Mikulášském nám. 10.

Akce se koná za každého počasí. Doprovodný program bude v případě nepříznivého počasí přizpůsoben podle možností jednotlivých lokalit.

Program k vytištění (pdf)

Zdroj: Nadace 700 let města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: