Zdroj obrázku: Archi_Viz / Shutterstock.com

Pohodlná postel se vejde i do malého bytu

Pohodlná postel je základem dobrého odpočinku a dobrý odpočinek je základem spokojeného a produktivního života. Zvláště majitelé malých bytů ale dělají občas výměnou za úsporu místa při výběru postele kompromisy. To přitom není nutné, neboť i do malého bytu lze pořídit kvalitní postel, se kterou se již člověk nebude nikdy cítit ráno unavený a bez energie. Díky novým unikátním designům se najdou i netypické postele, které naplní stejné požadavky na komfort a pohodlí jako nejlepší tradiční postel z masivu.

Rozkládací postele pro všechny

Příkladem jsou rozkládací postele, které všichni majitelé malých bytů nepochybně ocení. Postele, které se večer jednoduše rozloží a ráno zase složí třeba do podoby gauče, byly dříve považovány spíš za řešení noclehu pro návštěvy, které budou na posteli spát jednu, maximálně dvě noci. Doba, kdy bylo možné na rozkládací postele nahlížet pouze touto optikou, je však již pryč.

Dnešní technologie umožňují realizovat konstrukci rozkládacích nebo sklopných postelí tak, aby se kvalitou roštu i matrace (která je často jejich integrální součástí) vyrovnala klasickým „velkým“ postelím.

A co senioři?

Malý byt a potřeba úspory místa se samozřejmě může týkat i seniorů. V případě, že senioři chtějí problém s místem vyřešit použitím rozkládací nebo sklopné postele, je třeba dbát na to, aby postel splňovala jistá specifika.

Postele pro seniory je dobré vybírat vždy tak, aby byly co nejvíce pohodlné, ale zároveň praktické a co nejméně náročné na skládání. Namáhavý pohyb, který může být se skládáním postele spojený, je v pokročilém věku problém. Seniorům je proto potřeba manipulaci s postelí co nejvíce ulehčit. Rozkládací postel, která má lehké a snadno ovladatelné prvky, je proto nutností. Důležité je také to, aby byl měla postel po rozložení dostatečně vysoký posed, aby bylo vstávání z ní snadné a pohodlné.

V případě, že se již člověk potýká s takovými obtížemi, že je pro něj skládání postele obtížné bez ohledu na to jak snadné je, bude třeba zvolit speciální postele pro seniory bez ohledu na nedostatek místa. Tyto postele totiž nabízí snadnou polohovatelnost s veškerý komfort, který senior potřebuje.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: