Zdroj: Nemocnice Plzeňského kraje

Rokycanská nemocnice postaví parkoviště pro 200 aut

V areálu Rokycanské nemocnice vznikne v letošním nové velké parkoviště pro 200 aut. Výstavba začne koncem tohoto měsíce a hotové bude v létě. Současné dvě menší parkovací plochy vně areálu zůstanou zachovány i do budoucna.

„Nové parkoviště bude vlevo za vjezdem do areálu. Nyní je tam zpevněná plocha pro zhruba 30 aut zaměstnanců a za ní loučka obklopená náletovými dřevinami. Tyto plochy se spojí a vznikne hlavní parkoviště pro zaměstnance i návštěvníky nemocnice,“ popisuje její ředitel Jaroslav Šíma s tím, že výstavbu financuje vlastník areálu Plzeňský kraj a vyjde na víc než 30 milionů korun.

Počet odhalených nákaz omikronem skokově narůstá

Součástí parkoviště bude odkanalizování, osvětlení i parkové úpravy včetně výsadby nových keřů a stromů. Parkoviště bude napojené jak na příjezdovou komunikaci do nemocničního areálu tak i na horní parkoviště ve Voldušské ulici. Horní i spodní parkoviště ve Voldušské ulici, které mají kapacitu 90 aut, zůstanou zachované. Spodní se ale postupně dočká úpravy v rámci rekonstrukce celé Voldušské ulice. Kapacita parkování před i uvnitř areálu se tak od léta navýší až na 320 míst.

V souvislosti s výstavbou parkoviště se nemocnice omlouvá za dočasné zhoršení komfortu pohybu v přilehlých částech areálu nemocnice. Nemocniční péče ani provoz odběrového místa nebo očkovacího centra, stejně jako transfuzního oddělení nebudou nijak narušeny.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: