Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Běžecký seriál RunTour pokračuje v sobotu v Plzni

Plzeň bude čtvrtou zastávkou 13. ročníku populárního běžeckého seriálu ČEZ RunTour 2024. V sobotu 22. června v 10 hodin odstartují běžci z náměstí Republiky a proběhnou centrem tohoto malebného města. Akce má za cíl „zvednout Česko z gauče“ a ukázat, že běhání je především radost. Součástí programu jsou také aktivity zaměřené na prevenci.

Účastníci si mohou vybrat ze tří tras – 3, 5 a 10 km, nebo se zúčastnit štafety. Pro děti jsou připraveny závody o délce 500 nebo 1000 m podle věku. Startovné a časy startů se liší podle jednotlivých závodů a všechny podrobnosti jsou dostupné na webu akce www.run-tour.cz/cs/kalendar/plzen. Registrace je možná v pátek 21. června od 15 do 19 hodin a v sobotu 22. června od 8:30 až do startu závodu.

Partnerem pro prevenci je zdravotní pojišťovna OZP, která si pro účastníky v Plzni připravila „masážní zónu“. V prezentačním stanu budou k dispozici maséři a zájemci mohou zdarma podstoupit analýzu složení těla a konzultovat naměřené výsledky.

ČEZ RunTour je běžecký seriál určený pro rodiny s dětmi, začátečníky i hobby běžce, tedy pro všechny, kdo mají chuť běhat. Dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější sportovní akce v Česku. Letos seriál zahrnuje osm zastávek. Závody v Českých Budějovicích, Kopřivnici a Ústí nad Labem již proběhly, po Plzni budou následovat Olomouc (20. července), Brno (14. září), Praha (5. října) a Pardubice (19. října).

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: