Zdroj obrázku: {Andrey Armyagov} / Shutterstock.com

Tažná zařízení pro obytné vozy a proč si je pořídit

Láká vás život na cestách, koupili jste si obytný vůz a nyní k němu ještě sháníte kvalitní a spolehlivé tažné zařízení? Jaká kritéria by takové tažné zařízení mělo splňovat a proč si před jeho nákupem pečlivě přečíst všechny parametry? Doba letních dovolených se blíží a vlastnictví obytného vozu dopřává jeho majitelům volnost a svobodu poznávat krásy celého světa. Proč se k nim nepřidat?

Proč si pořídit tažné zařízení

Sportovci určitě ocení možnost přepravy jízdních kol, nebo až pojedete k vodě, bude se vám hodit místo na váš člun. S klidem také můžete převézt motocykl či menší vůz. Ačkoliv je obytný vůz prostorný, není důvod, abyste jeho prostor museli vyplňovat věcmi, které se dají jednoduše převézt mimo váš obytňák.

Pozor na právní předpisy

Než se s obytným vozem a případným přívěsem vydáte na cesty, pečlivě si přečtěte právní předpisy. Kromě rozměrů a váhy vašeho obytňáku byste měli znát i předpisy týkající se požadované vzdálenosti od země a celkové dovolené délky karavanu včetně přidaných zařízení. Víte, co se říká, neznalost zákona neomlouvá.

Jak vybrat tažné zařízení

Jakmile se začnete poohlížet po tažném zařízení, dívejte se hlavně na údaj na jeho typovém štítku. Tomu se říká D-hodnota a udává míru pevnosti tažného zařízení – neboli hodnotu tahu zařízení v kilonewtonech. Kromě této hodnoty je důležitá i celková hmotnost vašeho obytného vozu a jeho tažná kapacita. Jestliže si nejste těmito údaji jistí a potřebujete poradit s výběrem, neváhejte se obrátit na odborníky. Profesionální poradenství a přístup se vám dostane například zde. Stačí zkontaktovat infolinku a nechat si poradit.

Vsaďte na kvalitu

Ceny tažných zařízení pro obytné vozy se pohybují od 15 tisíc výš. A počítejte ještě s dalšími výdaji spojenými s jeho instalací. Celková suma včetně ceny za profesionální instalaci začíná na 24 000 Kč. Nelze ovšem udat přesnou částku, neboť každý obytný vůz je jiný.

Ve většině případů je nutné provést i nejrůznější nástavby a prodloužení. Naštěstí je u každého tažného zařízení specifikováno, pro jaké vozy je určeno. Na trhu existují desítky značek obytných vozů a drtivá většina z nich může být bez problému dovybavena přídavným tažným zařízením.

Které tažné zařízení si koupit

Pokud jsme vás již přesvědčili, že vlastnictví obytného vozu a přídavného tažného zařízení není vůbec špatný nápad, zbývá se už jen rozhodnout kde a jaké tažné zařízení si zakoupit. Veliký výběr tažných zařízení s detailními popisy a rovněž skvělé poradenství v případě potřeby naleznete u tohoto prodejce.

Přejeme vám bezpečné cesty a pohodlí. Ať už se vydáte po Čechách – nebo se rozhodnete procestovat celý svět.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: