Zdroj: TechTower/MMP

Plzeň dostane čtrnátimiliónovou dotaci na vybavení vědeckotechnického parku TechTower

Dotaci ve výši 14 miliónů korun získá město na vybavení vědeckotechnického parku TechTower, který aktuálně vzniká v místech bývalého Světovaru.

„Projekt TechTower má za cíl především udržet zajímavé a inovativní, technologické a byznysové projekty i startupy v regionu. Rekonstrukce začala v loňském roce. Přestavbou prochází dva objekty – Ležácké sklepy s dvaatřicetimetrovou vodárenskou věží a bývalá správní vila. Vodárenská věž, která dala celému projektu jméno, zůstane zachována a bude v ní k vidění expozice o historii areálu,“ uvedl k projektu, jehož kolaudace je plánována na podzim 2022, primátor města Plzně Martin Baxa.

Za 28 milionů korun pořídí město základní potřebné vybavení vybraných kanceláří a poloprovozních prostor i vybavení společných prostor. Vznikne také recepce a dovybaveny budou zasedační místnosti a multifunkční sál s audiovizuální technikou. Financován bude také rezervační systém zasedacích místností a závorový systém areálu.

Maximální výše dotace z fondů EU ve výši 14 milionů korun poskytnutá ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pomůže financovat 50 procent nákladů z celkových 28 milionů korun.

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: