Thomas Hamilton. Zdroj: Murderpedia

Thomas Hamilton. Zoufalec, který za ztrátu svých svěřenců vraždil

Prezentoval se jako odborný vychovatel a nestranný školitel mladých hochů. To však byla pouze zástěrka pro praktiky, které se výchovným metodám podobaly jen vzdáleně. Jeho chování nebylo profesionální, ukazovalo spíše na sexuální úchylku. Když mu byla chlapecká přítomnost odepřena, šel se mstít.

Zmatené dětství

Původně se jmenoval Thomas Watt. Narodil se ve Skotsku v květnu 1952. Když se jeho rodiče rozešli, vrátila se matka zpět do rodného domu. Od té doby vystupovala jako Thomasova starší sestra, hocha oficiálně adoptovali jeho prarodiče, kteří jej přejmenovali na Thomas Watt Hamilton. Když pak zemřeli, nenašel se už nikdo dospělý, ke komu by si vypěstoval bližší vztah. Místo toho se uchyloval do společnosti mladistvých.

Nepřístojnosti ve skautu

Členem skautského oddílu byl od dětství, působení v organizaci mu ale vydrželo i do dospělosti. Díky svojí horlivosti a zápalu pro práci s dětmi se stal zástupcem skautského oddílu. Jenže jak postupně začalo vyplouvat na povrch, byl jeho zájem poněkud osobnějšího charakteru.

Začaly se objevovat různé stížnosti na jeho chování. K chlapcům měl nekorektní vazby a chtěl po nich nestandardní úkoly. Poté, co se svými svěřenci opakovaně strávil noc v dodávce namísto oddělených pokojů, byl na žádost rozhořčených rodičů z organizace vyloučen.

Výbor sportovních chlapeckých klubů, jehož byl jediným členem

Své nadšení pro práci s mladistvými tak přeorientoval na vlastní chlapecké kluby, kterých postupně založil nejméně patnáct. Orientovaly se na tělovýchovu, sport byl hrou i prezentovaným životním stylem. Ale i v tomto případě rodiče brzy vytušili, že je něco špatně.

Hamilton děti přetěžoval fyzicky, ale i psychicky. Jeho praktiky byly drsné, podobaly se vojenskému drilu. Ze strachu i zoufalství chlapců jako by měl radost. Co víc, vyžadoval, aby nosili těsné, intimní partie obepínající plavky, ve kterých si je fotil. Řečí o jeho zvláštních praktikách přibývalo, a tak z původně docela slibného programu začalo ubývat členů. Jeho síť organizací, pod domnělým vedením The Boys Clubs Sports Group Committee (Výbor sportovních chlapeckých klubů), jehož jediným skutečným příslušníkem byl Hamilton, byla v úpadku.

A tak začal pořádat letní tábory či pobytové sportovní kurzy. Na ty už byla několikrát přivolána policie, a to z důvodu zanedbání péče o děti. Hamilton sice nebyl z ničeho obžalován, ostrou kritiku veřejnosti však sklízel i nadále. Své dítě by mu už svěřil jen málokdo.

Školní tragédie

Možná ze zoufalství, zatrpklosti nebo jako konečný akt svojí zvrácenosti zastavil 13. března 1996 před základní školou v městečku Dunblane a v místní tělocvičně a přilehlých prostorách začal střílet. Během několika málo minut zabil patnáct dětí a jednu učitelku. Další oběti zranil. Následně otočil zbraň proti sobě a vystřelil naposledy.

Zdroje: J. Marlowe: Nejkrutější psychopati v dějinách; Murderpedia

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).


Hana Komiňová

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Tipy z kalendáře akcí: