Vizuál k akci.

Vánoční zpívání s Českým rozhlasem proběhne v Plzni po dvaadvacáté

Plzeň se již po dvaadvacáté dočká oblíbeného Vánočního zpívání koled s Českým rozhlasem. Tato událost se stala předvánoční tradicí a patří mezi nejúspěšnější plzeňské akce závěru roku. Zpívat se bude ve středu 18. prosince 2019.

Na hlavních scénách jednotlivých měst bude připraven pestrý program složený z místních sborů a souborů. Vyvrcholení celé akce je v 18 hodin, kdy si ve všech městech najednou lidé společně zazpívají dvě české koledy „Narodil se Kristus Pán“ a „Nesem Vám noviny“. Program na hlavní scéně v Plzni bude zahájen v 15 hodin. Stalo se již tradicí, že koledy předzpívává plzeňský sbor Nová česká píseň.

Každý účastník obdrží pamětní list, který je očíslován a slouží jako zpěvníček pro ty, kteří si nepamatují všechny sloky koled. Pro některé účastníky akce se tento pamětní list stal sběratelským předmětem.

Velký plzeňský betlém se rozroste i letos

Prostřednictvím unikátního rozhlasového radiomostu Českého rozhlasu Plzeň se opět spojí všechna města a v přímém přenosu bude odvysíláno zpívající plzeňské náměstí do celého éteru. Díky ČRO si s námi mohou zazpívat i ti, kteří nemohli přijít přímo na náměstí jednotlivých měst. Český rozhlas Plzeň chce svou účastí na akci zprostředkovat předvánoční atmosféru i těm svým posluchačům, kteří si nemohou přijít z jakéhokoliv důvodu zazpívat osobně, tj. všem nemocným, časově zaneprázdněným či v tu dobu pracujícím. Záměrem celé akce je připomenout lidem, že Vánoce nejsou jen o nákupech a shonu, ale především o klidu, lásce, pohodě a vzájemné soudržnosti.

V roce 2018 zpívalo na náměstí Republiky v Plzni 3 590 registrovaných, celkový počet registrovaných zpěváků ve všech městech byl 8 546.

Program na nám. Republiky v Plzni

15:00 Milli band
16:30 Bára Zemanová a band
17:30 Nová česká píseň
18:00 Zpívání s ČRo Plzeň – Nesem vám noviny a Narodil se Kristus Pán


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: