Zdroj obrázku: Muzeum strašidel

Vánoční zpívání s Českým rozhlasem proběhne v Plzni po dvaadvacáté

Plzeň se již po dvaadvacáté dočká oblíbeného Vánočního zpívání koled s Českým rozhlasem. Tato událost se stala předvánoční tradicí a patří mezi nejúspěšnější plzeňské akce závěru roku. Zpívat se bude ve středu 18. prosince 2019.

Na hlavních scénách jednotlivých měst bude připraven pestrý program složený z místních sborů a souborů. Vyvrcholení celé akce je v 18 hodin, kdy si ve všech městech najednou lidé společně zazpívají dvě české koledy „Narodil se Kristus Pán“ a „Nesem Vám noviny“. Program na hlavní scéně v Plzni bude zahájen v 15 hodin. Stalo se již tradicí, že koledy předzpívává plzeňský sbor Nová česká píseň.

Každý účastník obdrží pamětní list, který je očíslován a slouží jako zpěvníček pro ty, kteří si nepamatují všechny sloky koled. Pro některé účastníky akce se tento pamětní list stal sběratelským předmětem.

Prostřednictvím unikátního rozhlasového radiomostu Českého rozhlasu Plzeň se opět spojí všechna města a v přímém přenosu bude odvysíláno zpívající plzeňské náměstí do celého éteru. Díky ČRO si s námi mohou zazpívat i ti, kteří nemohli přijít přímo na náměstí jednotlivých měst. Český rozhlas Plzeň chce svou účastí na akci zprostředkovat předvánoční atmosféru i těm svým posluchačům, kteří si nemohou přijít z jakéhokoliv důvodu zazpívat osobně, tj. všem nemocným, časově zaneprázdněným či v tu dobu pracujícím. Záměrem celé akce je připomenout lidem, že Vánoce nejsou jen o nákupech a shonu, ale především o klidu, lásce, pohodě a vzájemné soudržnosti.

V roce 2018 zpívalo na náměstí Republiky v Plzni 3 590 registrovaných, celkový počet registrovaných zpěváků ve všech městech byl 8 546.

Program na nám. Republiky v Plzni

15:00 Milli band
16:30 Bára Zemanová a band
17:30 Nová česká píseň
18:00 Zpívání s ČRo Plzeň – Nesem vám noviny a Narodil se Kristus Pán


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz