Velikonoce v Plzni. Foto: Unsplash

Přehled velikonočních akcí v Plzni

Co se bude dít o velikonočním týdnu v Plzni? Každý den můžete někam vyrazit. Akcí pro dospělé i pro děti se letos v západočeské metropoli odehraje celá řada. Vyrazte na trhy, s dětmi do zoo či Techmanie nebo na tvořivé dílny. Máme pro vás tradiční tipy na Velikonoce.

Každý den do 10. dubna 2023 – Velikonoční trhy na náměstí Republiky v Plzni

Oblíbené velikonoční trhy s pomlázkami, kraslicemi, medovinou či ukázkou lidových řemesel doplní odpolední koncerty. Stánky jsou otevřené každý den od 9 do 18 hodin. Hudební program najdete v tomto článku.


Pondělí 3. dubna – Velikonoční tvoření v Semlerově rezidenci

Velikonoční dílna pro děti v Semlerově rezidenci na Klatovské 110. Účastníci se mohou těšit na zdobení perníčků, povídání o velikonočních zvycích, malování vajíček či výrobu dekorací. Akce začíná v 16 hodin.


Pondělí 3. dubna 2023 – Workshop „Vítání jara“ v Depu

Čeká vás povídání o jarních bylinkách a jejich účincích s herbaristou Jindřichem Čechem. Naučíte se barvit vejce přírodninami a s výtvarnicí Ivou Baltaretu si vyrobíte svůj věnec ozdobený větvičkami, mechy, lišejníky, vajíčky, pírky a jarními květy. Materiál je v ceně vstupného. Workshop startuje v Depo2015 v 18:00, bude trvat 2,5 hodiny a odnesete si 6 vajíček nabarvených přírodními barvivy, velikonoční věnec a čaj od LEROSU.


Středa 5. dubna – Čtvrtek 6. dubna 2023 – Velikonoční prodej ryb na Košináři

Prodej čerstvých ryb z městských sádek bude probíhat od 10 do 17 hodin. K rybníku bude povolen vjezd autem. Zakoupit můžete kapry, amury a omezeně i líny, sumce a štiky.


Čtvrtek 6. dubna 2023 . Tvořivé dílny v Muzeu loutek

V Muzeu loutek na náměstí Republiky vás čekají tvořivé dílny v Loutkářské dílně profesora Skupy. V čase od 15:00 do 18:00 si budete moci vyrobit vlastní loutku. Vstupné činí 20 korun.


Čtvrtek 6. – Pondělí 10. dubna 2023 – Velikonoční eggsperimentování v Techmanii

Techmania science center připravila pro návštěvníky řadu tematických aktivit spojených s Velikonocemi. Zjistíte, co se děje s jarní přírodou, jak donutit vejce skákat a při tom jej nerozbít, nebo třeba proč kopřivy pálí. Čekají vás pokusy, vajíčková loupež a plno her. V sobotu pak můžete vyzkoušet pletení pomlázky. Připraveny jsou ale i další workshopy. Veškeré tematické akce je možné navštívit v rámci základního vstupného.


Pátek 7. – Pondělí 10. dubna 2023 – Velikonoce v Zoo Plzeň

Celodenní velikonoční program proběhne na statku Lüftnerka. Dozvíte se mnoho zajímavostí o českých tradicích, kromě zvířat uvidíte pomlázky a kraslice. Program bude doplněn i o další velikonoční zvyky.


Sobota 8. dubna 2023 – Farmářské trhy na náměstí Republiky

V sobotu bude na plzeňském náměstí rušno. Kromě výše uvedených velikonočních trhů rozbalí svoje stánky i farmáři a regionální prodejci, a to tradičně dopoledne od 8 do 12 hodin.


Sobota 8. dubna 2023 – Velikonoční tvoření na Radyni

V centru služeb pro turisty pod Radyní se budou od 13 do 16 hodin malovat kraslice a tvořit další dekorace. Materiál a pomůcky jsou v ceně vstupného, které činí 90 korun.


Raději do přírody?

Dáváte-li přednost výletu, prozkoumejte naši obsáhlou databázi výletů.

Více o Velikonocích:

Velikonoční tajemství je srdcem církevního roku. Jaký je význam Velikonoc?

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: