Muzeum loutek. Foto: Plzenoviny.cz

Výběr z kalendáře: Kulturní tipy na pátek a první červnový víkend 2019

Další víkend před námi a jak jinak opět s sebou přináší řadu zajímavých kulturních událostí. Na své si přijdou příznivci dronů, milovníci zlatavého moku, umění, ale hlavně děti. Přinášíme vám výběr z víkendových akcí shrnutých do jednoho článku.

Muzejní noc 2019

Jako každý rok se v netradiční čas otevřou muzea a galerie po celé republice, a to již dnes, tj. v pátek 31. května 2019. V objektech Západočeského muzea se můžete těšit na vystoupení mužského vokálního seskupení HLASOPLET, které proběhne v hlavní budově, v kapli sv. Barbory zazní středověké písně v podání souboru GOTHIEN, v Národopisném muzeu Plzeňska zahraje Lidová muzika z Chrástu a v Muzeu loutek uslyšíte flašinetáře Jana Bondru. Chybět nebudou tvůrčí dílny, ukázky práce odborných oddělení a prohlídka starých vzácných tisků. Volně přístupné budou rovněž všechny výstavy a stálé expozice.

Západočeská galerie v Plzni připravila bohatý program plný dětských dílen, soutěží, tvůrčích ateliérů, hudby, tance a filmu. Jednotlivé akce se odvíjejí od tématu výstavy Kariéra s paletou. Umělec, umění a umělectví v 19. století a začíná se již v 15:30.

Dále můžete navštívit Galerii města Plzně, Galerii Jiřího Trnky, Galerii Ladislava Sutnara, Pivovarské muzeum a Plzeňské historické podzemí, Muzeum rodiny Škodů, Archiv města Plzně a Český rozhlas Plzeň.

Metalfest 2019

Dnes také startuje desátý ročník stále oblíbenějšího metalfestu. Tvrdá muzika bude v amfiteátru na Lochotíně znít až do neděle a jako lídři se představí kapely Amn Amarth, Powerwolf, Arch Enemy, Hammerfall, Dee Snider, Crandle of Filth, Stratovarius a mnoho dalších.

Dronfest 2019

Nabitý program Dronfestu nenechá chladným žádného příznivce technických vychytávek. V sobotu a v neděli v areálu v Cukrovarské ulici proběhne atraktivní program zaměřený na bezpilotní létání. Show je řazena mezi největší svého druhu na světě a každoročně láká do západočeské metropole tisíce tuzemských i zahraničních návštěvníků. Vstup je na oba dny zcela zdarma. Detailnější informace naleznete v našem starším článku.

4. Rokycanské pivní slavnosti

Sobota 1. června bude v Rokycanech patřit pivu. Slavnosti proběhnou na Masarykovo náměstí od 10 do 22 hodin. Budete moci ochutnat různé druhy piv i občerstvení a v průběhu celého dne budou probíhat soutěže s pivní tematikou. Pro děti jsou připraveny pouťové atrakce. Po celý den bude hrát hudba a vystoupí například Sifon rock nebo Extraband revival.

Dětský den pro celou rodinu

Z mnoha akcí, které v Plzni a okolí proběhnou na Den dětí, tj. v sobotu 1. června, vybíráme zábavný program v Lobezském parku. Od 14 hodin se bude soutěžit o skvělé ceny, na programu je divadlo, malování na obličej, na místě bude skákací hrad i občerstvení. O hudbu se postará kapela Yellow Sisters. Akce se koná za každého počasí a pořádá ji Městský obvod Plzeň 4 a Doubravecký klub.

AHOJ HANOI – Festival vietnamsko-české kultury

V neděli 2. června proběhne v areálu DEPO2015 festival zaměřený na vietnamskou a českou kulturu. Přijďte si rozšířit obzory. Čeká vás vietnamské loutkové divadlo, food zóna, tradiční hudba obou zemí, cestovatelská přednáška a workshopy pro děti. Akce startuje v 10 hodin dopoledne a končí v 18 hodin.


Nevybrali jste si? Nevadí. V našem kalendáři akcí je uvedeno daleko více událostí.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: