Nové divadlo. Foto. Plzenoviny.cz

Výběr z kalendáře: Kulturní tipy na třetí listopadový víkend 2019

Nadcházející víkend není jen ve znamení oslav 30. výročí sametové revoluce. Své brány otevřou i divadla, která v rámci Noci divadel nabídnou nevšední program i prohlídky. V DEPO2015 probíhá týden oslavující design, v Moving station festival animovaného filmu a na Radyni dorazí trochu opožděně svatý Martin na bílém koni. Přinášíme vám kulturní tipy na třetí listopadový víkend.

Plzeň Design Week

Čtvrtý ročník festivalu Plzeň Design Week probíhá v kreativní zóně DEPO2015 již od pondělí, ale hlavní program se teprve chystá. K vidění jsou výstavy – například Fenomén Favorit s 15 vystavenými exponáty těchto kol nebo Fatra – Příběh hraček. Dnes, tj. v pátek 15. listopadu, se otevře prodejní přehlídka. V 18:00 akci oficiálně zahájí slavností přípitek, na něj naváže diskuze na téma “Design a svoboda” s módní návrhářkou Liběnou Rochovou, teoretikem designu Jiřím Hulákem a sochařem Pavlem Karousem. Od 20 hodin vystoupí v Klempírně pražská elektro-industriální kapela WWW Neurobeat.

Článek k tématu: Novodobý plzeňský kroj, zeď míru i 50 současných značek představí Plzeň Design Week


Noc divadel 2019

Třetí listopadová sobota bude opět patřit největšímu divadelnímu svátku v celém roce. Noc divadel tentokrát proběhne s podtitulem „Divadlo a svoboda“ a v Plzni se jí účastní Divadlo J. K. Tyla, Divadlo Alfa a další menší instituce. Program všech zapojených divadel najdete v článku Noc divadel oslaví 30. výročí sametové revoluce. Co nabídnou plzeňská divadla?


Svatý Martin na Radyni

Martin ani letos nezapomene navštívit hrad Radyně a budou se bavit děti i dospělí. Co vás čeká? Klasické svatomartinské posvícení a ochutnávka svatomartinských vín. Děti potěší příjezd sv. Martina na bílém koni a zábavné hry. Akce začíná v sobotu 16. listopadu ve 12 hodin.


Animánie 2019

Festival animovaného filmu Animánie probíhá až do neděle 17. listopad v Moving station. Akce je zaměřena zejména na filmovou tvorbu dětí a mladých lidí od 6 let do 26 let a v letošním roce nese podtitul „Nový svět“. Páteří festivalu je soutěž animovaných filmů vytvořených dětmi, jež bude hodnotit odborná porota.


Cesta svobody

Největší událostí tohoto víkendu je bezesporu oslava 30. výročí od pádu komunistického režimu, která připadá na neděli 17. listopadu 2019. V tento den se celkem na 13 místech ve městě poukáže různou formou na události, které vešly ve známost jako sametová revoluce. Zájemce čekají debaty s přímými účastníky tehdejších akcí, koncerty, procházku českým divadelním a hudebním uměním, výstavy, vzpomínková setkání, umělecké instalace i naučně zábavná soutěž pro děti a jejich rodiče. Otevře se objekt bývalého sídla KV KSČ na Americké 42, ze kterého bude symbolicky odstraněna rudá hvězda na střeše. V neděli půjde do prodeje sběratelská edice nulových eurobankovek s tématem Plzně a sametové revoluce.

Článek s programem: Cesta svobody k výročí sametové revoluce přináší bohatý osvětový program

Další články k tématu


V Plzeňském kraji probíhá i mnoho dalších akcí a výstav. Podívejte se do našeho kalendáře nebo na veselé kurzy.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: