Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Výběr z kalendáře: Kulturní tipy na třetí říjnový víkend 2019

Kam vyrazit o nadcházejícím víkendu? Pokud tápete, třeba vám pomůže náš výběr akcí, které jsme v následujícím článku připravili.

Posviť si na budoucnost

V pátek a v sobotu 18. a 19. října proběhne již třetí ročník veletrhu vzdělávání a kariérního poradenství Posviť si na budoucnost, přičemž páteční program patří školám a sobotní veřejnosti. Na festivalu se představí desítky vystavovatelů z řad středních a vysokých škol a zástupci významných zaměstnavatelů v regionu, kteří poskytnou návštěvníkům informace o možnostech studia a následném uplatnění na trhu práce. Akce se koná v DEPO2015 a sobotní program proběhne zdarma od 9 do 12 hodin.

Článek k tématu: Chystá se další ročník veletrhu vzdělávání a kariérního poradenství Posviť si na budoucnost


Mezinárodní den archeologie v ZOO

K Mezinárodnímu dni archeologie si plzeňská ZOO přichystala sobotu plnou dobrodružství. V pravěké vesnici za statkem Lüftnerka od 10 hodin ožije prehistorie a těšit se můžete na dávná řemesla a další zábavu pro celou rodinu. Program poběží až do 18 hodin.


Listopad 1989 v Plzni aneb Na podzim padá listí a komunisti

Nová výstava v hlavní budově Západočeského muzea v Plzni zavede návštěvníky do poslední fáze normalizace, která vyvrcholila Sametovou revolucí. Výstava bude zaměřena především na plzeňský region a pomocí dobových artefaktů, dokumentů, plakátů a fotografií připomene nejen život v období reálného socialismu, ale i jeho revoluční závěr. Expozice bude k vidění až do 12. ledna 2020.

Článek k tématu: Výstava Listopad 1989 v Plzni aneb Na podzim padá listí a komunisti


Den otevřených dveří města Kralovice

Nedělní procházka po Kralovicku vás zaveden na více či méně známá místa, do kralovických škol, spolků a organizací. Program začíná ve 13 hodin položením květin u pomníku padlým na Masarykově náměstí. Pro děti jsou připraveny na všech stanovištích zábavné úkoly a na konci je čeká odměna.


Koncert Barbory Polákové

V neděli 20. října 2019 vystoupí od 19 hodin v Měšťanské besedě Barbora Poláková. Pokud máte rádi její písničky, můžete si je užít naživo a ještě si k tomu zatančit, protože koncert je ke stání. Vstupenky se ještě dají zakoupit.

Článek k tématu: Barbora Poláková se během své tour zastaví i v Plzni


V Plzeňském kraji probíhá i mnoho dalších akcí a výstav. Podívejte se do našeho kalendáře a nebo vyrazte na podzimní výlet.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: