Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Vyměňte přeslazené nápoje za ovocem ochucenou vodu a využijte sílu bylinek podporujících hubnutí

Problém pití slazených nápojů se netýká jen dětí. Mnoho lidí je na nich doslova závislých, což se může stát příčinnou nadváhy. Ač si to mnozí z nás neuvědomují, cukru může být v různých limonádách, ochucených vodách i džusech opravdu velké množství. Pokud se vzdáte přeslazených nápojů, uvidíte, že tento způsob hubnutí nemá pouze krátkodobý účinek, jak tomu u ostatních diet bývá. Dostatečný příjem tekutin je zároveň velmi důležitý k vyplavení škodlivých látek z těla, kterými by jinak bylo tělo zanášeno.

Neslazená voda nemusí být nuda

Nejvhodnější je samozřejmě čistá voda. Další možnou alternativou při úpravě pitného režimu je popíjet během dne vodu, do které přihodíte kousky ovoce či zeleniny. Voda tak získá zajímavější chuť, což vám může pomoci při procesu zvykání si na zdravější pitný režim.

drink
Foto: Pixabay

Bylinky jako pomocníci při hubnutí

Ideální jsou také bylinkové čaje, které jsou při redukci hmotnosti doporučovány. Mohou pomoci při zpomaleném metabolismu, vyčistí organismus a odvedou přebytečnou vodu z těla. Řadí se mezi ně například kopřiva. Tato běžná a u nás často opomíjená bylina má močopudný účinek a povzbuzuje látkovou výměnu. Je tak ideální k nastartování tělesných pochodů.

Dalšími vhodnou bylinou je kontryhel, který pozitivně ovlivňuje trávení. Rozmarýn lékařský povzbudí organismus a pampeliška lékařská pomůže při zavodňování organismu. Samozřejmě, jak už u většiny bylinek platí, nedoporučuje se jejich dlouhodobá konzumace, ale spíše je po určitých obdobích střídat. Platí tedy i zde pravidlo všeho s mírou a po několika týdnech udělat v jejich popíjení pauzu.

bylinný nápoj
Foto: Pixabay

Oblíbený jihoamerický nápoj – maté

Jednou z exotických bylin podporující metabolismus a spalování tuků je cesmína paraguayská, neboli maté. Tato rostlina obsahuje velké množství kofeinu, takže odstraňuje únavu i pocit hladu, což je další z nesporných výhod při hubnutí.

Závislosti na cukru v nápojích se zcela jistě dá zbavit. Odstranění tohoto špatného návyku vám pomůže bez velké dřiny zhubnout a cítit se lépe. Nutné je dodržet pravidlo dostatečného příjmu vody během dne, ideálně 2 – 3 litrů za den dle vaší váhy. Samozřejmě je nutné, aby jste nekompenzovali cukr, který svému tělu nedáte v nápojích jídlem. Jedině pak můžete čekat pozitivní výsledky.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: