Ilustrační foto. Zdroj: Piqsels

Vytvořte si doma džungli. Díky stylu urban jungle se budete cítit jako na exotické dovolené

Především lidem žijícím v rušných velkoměstech často chybí kontakt s přírodou. Nabízí se proto nový trend v bydlení, a to tzv. urban jungle (česky městská džungle). Pokojové rostliny dokáží doma vykouzlit klidnou, harmonickou atmosféru a ještě vám vyčistí vzduch.

Díky rostlinám v květináči si můžete snadno přinést kus přírody domů a vytvořit si tak místo vhodné k relaxaci. Myslete na to, že v tomto případě opravdu platí – čím více, tím lépe. Představa pravé džungle nabude na reálnosti a v případě, že zůstanete při výběru nábytku u světlejších odstínů dřeva, krásně bude ladit s přírodní zelenou barvou.

Do tohoto interiérového designu rovněž patří různé doplňky v podobě polštářků a tapet s přírodními motivy a samozřejmě obaly na květináče upletené například z vodního hyacintu.

Květiny lze v bytě umístit i na jiná místa než je parapet. Například je možné použít závěsné květináče, nebo rostliny postavit na police či stojany. Pořídit si můžete velké vzrostlé květiny typu dračince, velmi oblíbenou monsteru skvostnou a různé druhy palem, které rovněž nemají přehnané nároky na pěstování.

Miniaturní zahrádka pro skřítky a víly. Vytvořte si doma kouzelnou dekoraci dle vaší fantazie

Rostliny se nemusíte bát umístit ani do koupelny, avšak nutnou podmínkou je samozřejmě okno, které do ní přivádí denní světlo. Zvolte například kapradí, které doslova potřebuje vlhké prostředí. Ideální je ledviník, vyžadující častou zálivku včetně rosení a polostín až tmavší místo. Podobnou a velmi krásnou rostlinou z rodu kapradin je netík, který rovněž výborně snáší koupelnové klima.

Ani v kuchyni se nemusíte bát experimentovat a vytvořit doslova zelenou oázu. Zasaďte si také své oblíbené bylinky do truhlíků a ozdobte jimi kuchyňskou linku, kde je tak budete mít při vaření čerstvé vždy po ruce.

Vstoupit do pokoje plného zelených rostlin má jistě kouzlo pro každého. Rostliny mají dar uvítat nás a přenést nás alespoň v myšlenkách na vzdálená místa. Zároveň jsme však schopni si díky nim lépe užít přítomný moment a relaxovat, což určitě stojí za péči, kterou jim věnujete.

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: