Zabijačka na Borech. Foto: ÚMO 3

Zabijačkové pochoutky byly na Borech vyprodány – fotky

Stejně jako před měsícem ve Skvrňanech, tak i v sobotu 19. března se mohli tentokrát obyvatelé plzeňských Bor podívat, jak se bourá maso či vyrábí chutné jitrnice a klobásy. To všechno včetně prodeje dalších zabijačkových pochutin, dobrého pití a hezké muziky se odehrálo na akci ve vnitrobloku Šimerova, kterou uspořádal Městský obvod Plzeň 3.

O akci byl enormní zájem, o čemž svědčily desítky návštěvníků přicházející dlouho před oficiálním zahájením. A měli proč. Nabídka byla velmi široká, nechyběly tradiční zabijačkové pochoutky, horká polévka nebo špekáčky, ale také uzené ryby nebo speciálně ochucená masa.

Ukázka mistr řezníka v průběhu odpoledne upoutala mnohé návštěvníky, takže se mohli dozvědět něco o bourání vepřového masa nebo jak se vyrábí jitrničky a jelítka.

Atmosféru dotvářela živá hudba v podání harmonikáře Jindry Kelíška s kapelou. Pro zahřátí byl v nabídce svařák nebo Tatranský čaj.

„Zájem veřejnosti nám opravdu udělal velkou radost a už teď se těšíme na příští rok, kdy si tyto akce na Borech a ve Skvrňanech určitě zopakujeme“, shoduje se vedení obvodu.

Galerie:

Zdroj: ÚMO 3

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: