Foto: Pixabay

Zelené smoothie plné chlorofylu dodá tělu po zimě vitalitu a energii

Mixování zeleniny a ovoce do hladkého nápoje se těší velké oblibě. Jedná se o rychlý způsob, jak dodat tělu potřebné vitamíny a další cenné látky, které se v přírodě vyskytují. Během velmi krátké doby si můžete připravit chutný vitalizující nápoj, který spojuje náš moderní způsob života s přírodou.

Nebojte se mixovat nazeleno

Název smoothie pochází anglického slova smooth, což se dá do češtiny přeložit jako jemný. Pokud použijete spolu s ovocem také zelenou listovou zeleninu, stane se z tohoto nápoje doslova bomba nabitá zdravými látkami. Ideální je přidat do ovocného smoothie z banánů, jablek, citrusových plodů a jiného ovoce také různé saláty, kapustu, brokolici nebo kadeřávek.

Dále je možné využít listy kedlubny, ředkvičky, červené řepy nebo hrášku. Nebojte se na jaře do smoothie přihodit také v rozumné míře kopřivu, pampelišku a jiné druhy bylinek. Vždy je samozřejmě na místě si u bylinky zjistit, zda je pro vás vhodná.

Vyměňte přeslazené nápoje za ovocem ochucenou vodu a využijte sílu bylinek podporujících hubnutí

Doplňte si chlorofyl 

Chlorofyl je rostlinné barvivo zelené barvy, které je velice prospěšné pro naše zdraví. Umožňuje fotosyntézu a je tak v přírodě nenahraditelný. Tato látka přeměňuje sluneční energii na energii chemickou a pomáhá rostlinám přežít.

Síla v rychlosti

Tento osvěžující nápoj se jistě stane oblíbeným i u lidí, kteří nechtějí trávit příliš času v kuchyni. Stačí si pořídit výkonný mixér, aby bylo smoothie opravdu hladké a celková jeho příprava vám nezabere víc než 10 minut. 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: