Foto. Makeup.cz

Proč potřebujeme masky na vlasy?

Změna teploty, neustálé používání prostředků na styling, fenu a žehličky – všechny tyto faktory negativně ovlivňují zdraví vlasů. Pokud jsou naše vlasy viditelně poškozené, začínáme používat výživné a hydratační prostředky. Aby vlasy zůstaly lesklé a pevné je třeba použít doplňkovou péči minimálně jednou týdně, i když se vám zdá, že je všechno v pořádku. Více o tom, čím se řídit při výběru vlasové masky si povíme v tomto článku.

Jak si vybrat masku na vlasy?

Bohužel, neexistuje produkt, který by řešil všechny problémy najednou. Je třeba vybírat doplňkovou péči podle typu vlasů a podle potřeb.

Barvené vlasy

Určitě si pamatujete ohnivě zrzavou Leeloo – hlavní hrdinku kultovního filmu Pátý element. Ale však nevíte, co zažily vlasy Milly Jovovich při natáčení: po barvení do jasně oranžové barvy byly její vlasy tak poškozené, že se většinu času natáčela v paruce.

Samozřejmě, moderní barvy neškodí strktuře vlasů tak, jako jejich předchůdci, ale se některé problémy přece vyskytují dodnes. Jak prodloužit odolnost barvy, přidat vlasům lesk, udržet jejich zdraví a sílu? Používejte intenzivní pečující masku pro barvené vlasy jednou týdně k udržení dobrého stavu vlasů nebo dvakrát týdně, pokud jsou po barvení vlasy poškozené. Maska pomůže udržet  pigment ve vlasech, vyživí je a vytváří efekt laminování.

Suché a neposlušné vlasy

Nezáleží na tom, proč se právě vlasy staly suchými – pod vlivem slunečních paprsků, tvrdé vody či prostředků na styling – zvládnout problém pomůže maska s výživnými oleji. Ideálními komponenty budou takové druhy olejů, jako jsou oleje lotosu, růže, lnu, slunečnice a heřmánku.

Masky takového typu se rychle a snadno vstřebávají, činí vlasy jemnějšími, hladkými, lesklými a silnějšími.

Poškozené a lamavé vlasy

Časté používání fénů, žehliček a dalších přístrojů na styling vlasů dělá je suché, křehké a slabé. Abyste tomu zabránili, před každým stylingem použijte speciální prostředek na termoochranu a jednou až dvakrát týdně nanášejte na vlasy masku s výživnými komponenty, jako je keratin. Díky pro-keratinu ve složení masky, se stanou vlasy pevnější, pružnější a elastičtější. Takovou masku lze použít i jako sos-prostředek pro rychlou obnovu vnějšího vzhledu vlasů těsně před důležitou akcí.

Chyby při používání masek na vlasy

Během rozdělení masky věnujeme hlavní pozornost horní části vlasů. Často zapomínáme, že konečky také potřebují výživu a doplňkovou péči. Abyste zajistili ideální rozložení masky po celé délce vlasů, po nanesení prostředku šetrně pročešte vlasy speciálním hřebenem s rotačními zuby.

Vybírejte si masku, která je určena k řešení problému právě vašich vlasů – a pokud máte poškozené vlasy, neměli byste kupovat prostředek pro barvené vlasy. Také vždy pozorně čtěte pokyny: většinu masek je třeba opláchnout za pět minut po aplikaci, ale některé musíte držet na vlasech déle!

Nezapomínejte na konečky vlasů. Při nanesení masky vždy věnujte jejim zvláštní pozornost.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: