Ilustrační obrázek. Zdroj: Pixabay

Zvrhlá viktoriánská vražedkyně porcovala paní domácí. V přestávkách si zabíhala do nálevny pro panáky

Viktoriánská éra je temná jako černé uhlí. Není divu, v Londýně a dalších anglických městech se s ním topilo o sto šest a všudypřítomný prach vyžadoval nošení tmavých obleků a šatů už jen z praktických důvodů. Takové prostředí je ideálním zdrojem pro vintage horory a kriminálky. Jenže skutečnost, jak už to někdy bývá, je daleko děsivější. To dokládá i bestiální vražedkyně Kate Websterová.

Zlodějka od dětství. Prostitutka od mládí

Případ takzvané vražedkyně z Richmondu byl jednou z nejsledovanějších kauz své doby. Websterová se narodila do chudé Irské rodiny v roce 1849. Již jako malá kradla a proto své mládí trávila střídavě ve vězení a na svobodě. Penězi z jedné loupeže zaplatila plavbu do Liverpoolu, kde ve své divoké kariéře pokračovala. K tomu ale ještě přidala prostituci. Ani V Albionu se nevyhnula vězení a v podstatě se stala „známou firmou“. Přesto se jí povedlo nalézt slušnou práci v Richmondu.

Psal se rok 1879 a Kate Websterová nastoupila jako služebná v domácnosti dvakrát ovdovělé Julii Marthy Thomasové. Jenže paní domácí nebyla s její prací spokojená. Websterová se navíc potulovala po hospodách a do své ubikace se často vracela ve zcela nevhodném stavu. Propuštění na sebe nedalo dlouho čekat. Vdova samozřejmě nechala služce čas na zabalení a případné nalezení nové práce. To ale neměla dělat.

Joseph Vacher. Francouzský Jack Rozparovač měl na svědomí více obětí než ten anglický

Alkoholička a vražedkyně

Jednoho dne odešla paní domácí do kostela. Toho Websterová využila a připravila ďábelský plán, jak se vdově pomstít. Když se majitelka domu vrátila, služka ji surově napadla sekyrou. Oběť se chvíli bránila, ale neměla šanci přežít. Vražedkyně byla neskutečně brutální a ohavně si počínala i po činu.

Krvavé tělo odtáhla do kuchyně, kde jej začala porcovat a vařit v obrovském hrnci. Mezitím se šla posilnit do nálevny a když se vrátila, dokončila svoji nechutnou práci a začala s úklidem. Ostatky nacpala do krabice, kterou ještě zabalila do pytle a vše hodila do Temže. Druhý den začala prodávat šperky, nádobí či nábytek po zastavárnách a všechny utržené peníze okamžitě utrácela v hospodách. Dokonce udala i tělesný tuk paní domácí. Prý jej rozdávala sousedům s tvrzením, že jde o vepřové sádlo.

Angličanka se chorobně bála pohřbení zaživa. Její ostatky tak skončily v hrobě až po více jak 100 letech

Brzy však vyšla pravda najevo. Ostatky, kromě hlavy a jedné nohy objevili rybáři. Noha se později našla na smetišti. Jediné co chybělo, byla hlava. To ale na zatčení Kate Websterové stačilo. S jejím dopadením pomohli sousedé paní Thomasové, kterým bylo podezřelé neustálé odvážení nábytku z jejího domu. Při příchodu policie se vražedkyně pokusila uprchnout, ale policisté ji po několika dnech dopadli.

Lebka oběti se našla na zahradě Davida Attenborougha

Websterová byla obviněna z vraždy a po sedmi dnech odsouzena i přes neustálé popírání viny k trestu smrti. Případ byl velmi sledovaný. Později dokonce i slavná Madame Tussauds vytvořila voskovou figurínu Richmondské vražedkyně. Záhadou však zůstávala chybějící hlava oběti. Ta byla shodou okolností nalezena v roce 2010 na zahradě slavného přírodovědce a moderátora Sira Davida Attenborougha. Ukázalo se, že jeho dům stojí v místě bývalé nálevny, kterou vražedkyně navštěvovala. Pokročilé vědecké metody pak ostatek spolehlivě identifikovaly jako lebku nebohé paní Thomasové.

Galerie:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: