Foto: Plzenoviny.cz

Výběr z kalendáře: Kulturní tipy na poslední říjnový víkend a svátek 28. října 2019

Nadcházející víkend přinese nejen změnu času, ale také den volna navíc v podobně pondělního státního svátku. Těšit se můžete na velkolepou oslavu ke 101. výročí založení Československa, ale i na další akce spojené třeba s blížícím se halloweenem nebo výročím Sametové revoluce.

Kapely s příběhem

Páteční večer, to už je skoro víkend a nejvyšší čas vyrazit za kulturou. Hudební happening Kapely s příběhem se uskuteční v Plzni na náměstí Republiky 25. října 2019 od 18:00 hodin a hudebně vás vrátí o tři dekády zpět do minulosti. Na pódiu zahraje a zazpívá Míša Leicht a skupina COP, pozvání přijal i písničkář Jiří Dědeček a nejstarší československá folková skupina Spirituál Kvintet. Vstupné je zdarma.

Článek k tématu: Hudební happening Kapely s příběhem připomene 30 let od pádu totalitního režimu


Výstava Sobě ke cti, umění ke slávě. Sbírky a sběratelé 1600–1960

Nová výstava v Západočeské galerii v Plzni otevírá své brány v pátek 25. října a připomene jména barokních šlechtických sběratelů, často vázaných k západním Čechám (Černínové, Lažanští, Šternberkové, Lobkovicové), dále milovníky umění z měšťanských kruhů 19. století a rovněž slavné sběratele spojené především s moderním uměním, jakými byli Vincenc Kramář, Emanuel Hloupý, František Čeřovský či Václav Butta. Expozice je k vidění ve výstavní síni Masné krámy až do 23. února 2020.


Halloween pod Radyní

V sobotu 26. října 2019 od 13 do 16 hodin si budou moci děti v Centru služeb pro turisty pod hradem Radyní užít tajemnou atmosféru, vyrobit si strašidelnou masku nebo dekoraci či rozluštit tajuplné příběhy.


Fest Čistá Plzeň 2019

Chcete si vyzkoušet, jaké je to být popelářem nebo se dovědět, jak neplýtvat vodou, co do vody nepatří, co lze vyrobit z použitých kartonů od nápojů, jak se znovu využívají plasty nebo hliník a spoustu dalších zajímavostí z oblasti hospodaření s odpady? Vyrazte v sobotu 26. října 2019 na festival do areálu Čistá Plzeň v ulici Edvarda Beneše v Plzni.

Článek k tématu: Fest Čistá Plzeň 2019 zve veřejnost a rodiny s dětmi na den plný zábavy a poučení


Plzeňské oslavy vzniku republiky

Velkolepou oslavu 101. založení Československa završí lampionový průvod a ohňostroj. Lidé se ale po celé pondělí 28. října 2019 budou moci podívat do muzeí, galerií, historických památek, kulturních zařízení, zahrad, sportovních center a do jiných zajímavých plzeňských objektů za symbolické vstupné 28 korun, případně zdarma. Součástí oslav bude vzpomínkové setkání na náměstí T. G. Masaryka u Památníku národního osvobození v 17 hodin. Do ulic vyrazí historické vozy PMDP.

Články k tématu:

V rámci oslav vzniku Československa vyrazí do ulic Plzně historické linky hromadné dopravy
Oslavy vzniku Československa se blíží. Přinesou dopravní opatření


V Plzeňském kraji probíhá i mnoho dalších akcí a výstav. Podívejte se do našeho kalendáře.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: