Foto: Pixabay

Co dělat, když se blíží čas vlků? Neobjasněný fenomén děsivé hodiny

Noc ve své temnotě přináší splín či strach na mnoho lidí. Neprostupná tma jako by ukrývala zlo přízraků z jiného světa. Magický potenciál bývá dáván hodině následující po odbití půlnoci. Duchové však mají být nejaktivnější v jinou noční hodinu, říká se jí hodina vlků.

Všeho schopných šedesát minut

Ona obávaná hodina, jež bývá označována rovněž coby „hodina mezi psem a vlkem“ nebo jednotným číslem jako „hodina vlka“, počíná běžet ve tři hodiny nad ránem. Čas od tří do čtyř bývá vnímán jako doba zvýšené aktivity paranormálních sil i celé řady iracionálních paradoxů. K oněm šedesáti minutám bývá někdy přidáno ještě třicet minut následujících, jako doba doznívání těchto vjemů.

Toto symbolické období výměny vlády tmy a světla má být doprovázeno neklidem a chaosem. Lidé mohou vnímat nadpřirozenou aktivitu, například v podobě mlžných přízraků, nepřirozených zvuků či jen nevysvětlitelných tísnivých pocitů. Klidný spánek bývá narušen nočními můrami, náměsíční lidé v tuto hodinu často opouštějí lůžko a vydávají se na cestu vlastního nevědomí.

Pohádky s hvězdičkou. Příběhy bratří Grimmů nesly temné i lechtivé poselství

Uvedená doba má rovněž zvyšovat účinky alkoholu, člověk „pod vlivem“ mívá nepříjemné halucinace, noční děsy i silné úzkosti způsobené alkoholem v krvi.

Nutno však podotknout, že domnělé nadpřirozené síly údajně nejsou všemocné. Velmi silným faktorem je lidská citlivost. Někteří by měli být vůči těmto úkazům vnímavější, jiní jsou jakoby imunní. Samozřejmě nejde opomíjet ani víru v existenci těchto sil, protože sugesce umí být silná.

kočka a měsíc
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Na bylinky nebo na seanci? Radši ne

Báby kořenářky dříve sbíraly bylinky či jiné kouzelné rostliny a kořeny o půlnoci. Věřily, že tato doba magický účinek plodů posílí. A kdy jindy vyvolávat duchy, než v oné hodině po dvanácté v noci, jako domnělá záruka kontaktu. Do jaké míry to koresponduje se skutečností, těžko říct.

Po třetí hodině by se však nic z toho dělat nemělo. Tyto minuty jsou nevyzpytatelné a mohou přinést zničující následky. Hranice mezi světy je údajně zplna otevřena, okultismus či jiné magické úkony se mohou dostat pod nadvládu temných démonů, kteří místo pomoci či poklidného kontaktu stojí o šíření zla a utrpení. Nejlepší tak je tento čas prospat, i za cenu zlých snů.

Podivný případ Adama Rainera. Trpaslíka, který se stal obrem

Ve znamení mocné Luny

Účinky fází Měsíce na přírodu i člověka samotného jsou známé. I hodina vlků je jimi ovlivněna. Změny měsíčních cyklů tomuto tajemně rozmarnému času přidávají na síle. Především první den úplňku nebo novoluní tak mohou nepříjemné stavy či nevysvětlitelné jevy zažívat i osoby vůči tomuto fenoménu jinak odolné.

Je to vůbec pravda?

Problematika třetí hodiny nad ránem je vcelku známou. Vysvětlení někdy bývá na poli náboženských dogmat. Říká se, že zlé síly se rády vysmívají církevním hodnotám a svoji činnost směřují zcela obráceně. A jelikož Ježíš zemřel na kříži kolem třetí hodiny odpoledne, démoni tak jízlivě útočí právě ve tři hodiny na pomezí noci a rána. Setkat se lze i s variantou výsměchu Svaté Trojici. Nicméně samotná existence nadpřirozených sil nechť zůstane k posouzení a uvěření každému individuálně.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).


Hana Komiňová

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Tipy z kalendáře akcí: